Slavnostní otevření továrny MES na baterie HE3DA proběhne 17 září 2020

August 17, 2020

  Magna Energy Storage a.s.

  17. září 2020 dojde v Horní Suché u Havířova k dlouho očekávané události, která svým významem přesahuje rámec nejen České republiky, kde se továrna spouští, ale i Evropy. Za účasti téměř tisícovky pozvaných hostů z celého světa zde bude slavnostně otevřena továrna Magna Energy Storage (MES) na unikátní české Li-Ion baterie HE3DA. Naplní se tak dlouhodobé sny a vize významného českého vynálezce Ing. Jana Procházky, jehož objevy již byly oceněny v Evropě i v zámoří.

  Více zde.......

  zdroj :  Magna Energy Storage a.s.


  HE3DA: příprava výroby v Horní Suché

   zdroj  -------  Jiří Zilvar, redakce  https://www.tzb-info.cz/

  Továrna zvaná Magna Energy Storage se dokončuje a první baterie typu HE3DA zde sjela z linky na konci roku 2019. V jaké fázi je stavba, jaké baterie se budou vyrábět a co se s nimi dá dělat?


  Velký zájem 

  O baterie HE3DA byl na doprovodné výstavě Smart Energy Forum velký zájem. Před jejím stánkem se tvořily dlouhé fronty a vedly se zajímavé diskuze.


  Česká společnost HE3DA, resp. americká odnož HE3DA USA, se dostala se svou 3D baterií do finále soutěže NASA iTech: Initiative to Find Innovative Ideas. České baterie se zejména díky své bezpečnosti a robustnosti hodí nejen pro aplikace ve vesmíru, ale také ve vojenství.

  České baterie HE3DA, které se letos probojovaly až do finále soutěže NASA iTech, cílí v současnosti primárně na průmyslové využití. Zástupci ze společnosti Magna Enegy Storage však ve čtvrtek 26.9.2019 ukázali, že jejich technologie je využitelná například také v automobilovém průmyslu. Články mohou dokonce pohánět i energeticky soběstačné domy. 

  NASA vybrala 10 finalistů soutěže, kteří představí své nápady 7. - 8. října na fóru ITech NASA v Las Cruces v Novém Mexiku. Hlavní technologové z různých center NASA a průmyslu budou sledovat prezentace a setkávat se s účastníky.

  Rozhodčí NASA poté vyberou tři vítěze soutěže iTech Cycle II v roce 2019 NASA.

  Myšlenky předložené do tohoto cyklu NASA iTech se týkají čtyř hlavních technologických oblastí, včetně hustoty ukládání energie, energeticky účinných technologií, lékařských průlomů, radiační ochrany, zmírňování a hardwaru.

  Pátá oblast, označovaná jako X-faktorové inovace, zahrnuje technologie, které se nezapadají do jiných témat, ale mohly by výrazně ovlivnit průzkum vesmíru.  Certifikace našich baterii byla dokončena v institutu

   TÜV Rheinand.


  Prus (HE3DA): 

  Certifikace našich baterii byla dokončena v institutu TÜV Rheinand. Výrobu hodláme spustit do Vánoc

  Datum: 01. 07. 2019 Čtěte více: https://www.solarninovinky.cz  


  Baterie HE3DA se poprvé instalovaly v extrémních podmínkách pouště v Nevadě

  Česká baterie se prosazuje v USA 

  Unikátní české baterie HE3DA úspěšně prošly certifikací Českého vysokého učení technického (ČVUT). Akreditovaná měření ověřila deklarované kapacity, cyklickou stabilitu a prokázala shodu s neakreditovanými testy výrobce. Sériová výroba bude na konci letošního roku zahájena v největší evropské továrně na lithiové baterie a moduly záložních zdrojů Magna Energy Storage (MES) v Horní Suché u Havířova. "Baterie HE3DA prošly úspěšně opravdu průlomovým testem na ČVUT, zároveň jsou naše baterky na testování v německém TÜV a připravuje se atestace pro Spojené státy americké. To by nám mělo otevřít možnosti výroby v podstatě po celém světě," řekl hlavní akcionář projektu MES Radomír Prus.

  Zároveň společnost HE3DA vytvořila strategickou alianci s univerzitou v Nevadě pro zabezpečení projektu, který podporovala i americká kosmická agentura NASA, v extrémních podmínkách nevadské pouště, v prostoru známém jako Camp David. Baterie ze zkušební linky v pražských Letňanech jsou úložištěm energie z obnovitelných zdrojů na základně, která se zabývá zkoumáním bakterií žijících v nevadských vroucích pramenech. "Bateriové úložiště je napájeno solární energií, geotermální energií, větrem nebo 20 kWh generátorem, pokud by úložiště nebylo dobíjeno z obnovitelných zdrojů. Ukazuje se, že baterie HE3DA může být dlouhodobě pod napětím, což je kritický parametr pro použití jako záložního zdroje v pohotovostním režimu, například v datacentrech, bankách nebo nemocnicích. Jsou tam extrémní podmínky od minus 15 stupňů po plus 50 stupňů Celsia," uvedl autor patentu HE3DA Jan Procházka.

  Pokud baterie HE3DA potvrdí po zahájení výroby parametry, které její autoři uvádějí, mohla by se firma stát českým jednorožcem, tedy začínající společností s hodnotou vyšší než 1 miliarda dolarů. Unikátní technologie je založena na využití nanometeriálu, i díky tomu mají být české baterie bezpečnější bez rizika výbuchů a vzplanutí.

  čti zde......

  https://www.novinky.cz

  Evropská unie (EU) chce podpořit výzkum baterií 

  pro elektromobily. Za tímto účelem chce nabídnout miliardy eur ve spolufinancování pro firmy na projekty velkokapacitních továren na jejich výrobu. V pondělí o tom napsal list Financial Times. 


  Společnost HE3DA se stala jediným oficiálním českým zástupcem v Evropské bateriové aliance. 

  Společnost HE3DA, která staví největší továrnu na výrobu revolučních lithiových baterií na Karvinsku, se letos stala členem Evropské bateriové aliance (EBA). Cílem EBA je vytvořit ideální podmínky pro vznik výrobních závodů baterií v Evropě a stát se konkurenceschopným kontinentem v produkci baterií vůči Asii a Severní Americe.