Společně s Battery Unite podporujeme výstavbu gigafaktory společnosti Magna Energy Storage a.s. 

Chcete se podílet na projektu a být  partnerem 

 Battery Unite s.r.o. , kteří sdružují kvalifikované investory ?

a společně čerpat mnoho dalších výhod z partnerství ?

Velkosériová výroba baterií HE3DA bude zahájena již letos koncem roku. Jsme hrdí na to, že podporujeme tento projekt, který patří mezi české vynálezy. Věříme spolu s autorem patentu a s představiteli Battery Unite, že tento český objev změní tvář Česka, Evropy i celého světa. Neváhejte proto a staňte se partnerem.

Hala na výrobu velkokapacitních baterií je kompletně hotova.....

Co jsou baterie HE3DA ?

           Český vynález, česká technologie, český kapitál


Zahájení výroby na konci roku 2019

Po uvedení do provozu do konce roku 2019 firma očekává, že se v Horní Suché bude vyrábět lithiové baterií HE3DA s roční kapacitou 1,2 GWh. Jedná se o jednu z největších obřích továren na výrobu baterií v Evropě.

Podle sdělení společnosti bude celá výroba baterií plně robotizovaná. Výstavba je realizována díky soukromým investicím v hodnotě miliard korun z privátních zdrojů, bez státních dotací a podpor. Do projektu MES investují čeští investoři jsou soustředěni ve fondu Battery Unite.

Nejmodernější továrna svého druhu

"Továrna MES s kapacitou přes 1 GWh ročně je v tuto chvíli evropskou jedničkou ve výrobě lithiových článků. Zatímco podobné projekty v Evropě zatím shánějí kapitál, nebo připravují projektové podklady, továrna MES začíná instalovat první výrobní technologie," uvedl dnes duchovní otec projektu MES Radomír Prus.
"Sériová výroba baterií může začít na konci příštího roku, čímž jsme předběhli konkurenci. Stavba je zastřešená, instalují se první technologie. Tento výjimečný projekt umožní vyrábět obrovské množství unikátních akumulátorů založených na světově patentované technologii HE3DA," dodal Prus.

"Nová továrna umožní plně automatizovanou výrobu, kterou lze plynule měnit podle požadavku zákazníků. Baterie jsou velmi bezpečné, skoro nezničitelné a velmi snadno se dají zapojovat do velkých energetických bank, otevřou novou etapu pro plné využití obnovitelných zdrojů," zdůraznil Prus.

Továrnu bude napájet energie ze Slunce

Střecha výrobní haly bude využita jako plochy pro výrobu energie ze slunce. Manipulace a doprava v gigafactory bude zajištěna na plně elektrické bázi. V budoucnu bude rovněž vývoz a dovoz materiálů do výrobní haly zajištěn čistě elektrickou přepravní dopravou.
Výrobní technologie HE3DA bude jednou z prvních, která bude kompletně robotizovaná a automatizovaná, výrobní procesy budou splňovat podmínky Průmyslu 4.0. Půjde tedy o ukázkový příklad moderní investice s vysokou přidanou hodnotou, který dává prostor pro vznik celého nového odvětví s možností uplatnění pro desetitisíce lidí.
Baterie, kterou patentovala společnost HE3DA, dokáže sloužit jako energetická banka pro skladování velkého množství energie za velmi nízkou cenu, ale s vysokou bezpečností. Dva základní typy baterií budou sloužit buď jako energetická banka pro skladování velkého množství energie za co nejnižší cenu, nebo budou mít využití v elektromobilech či v energetice jako zásobárna velmi rychle dostupné energie. 

zdroj: solární novinky cz

Společnost Magna Energy Storage a.s. byla založena v březnu 2017 s cílem vybudování nového závodu na výrobu vysokokapacitních baterií HE3DA® v Průmyslové zóně František, obec Horní Suchá.

Jedná se o ryze českou akciovou společnost bez účasti zahraničního kapitálu. Organizace společnosti je tradiční, dualistická (představenstvo jako statutární organ a dozorčí rada jako kontrolní orgán).