Novinky

 Dokončení certifikace a zahájení výroby baterií již letos

HE3DA

Společnost HE3DA dokončila výstavbu obří haly nedaleko Havířova, kde se má již letos na podzim zahájit výroba bateriových systémů pro skladování energie. Oznámil to minulý týden investor a akcionář HE3DA Radomír Prus ve svém rozhovoru pro deník E15.

více zde....... 

Baterie HE3DA se poprvé instalovaly v extrémních podmínkách pouště v Nevadě

Společnost HE3DA oznámila, že její baterie byly v listopadu instalovány a slouží jako záložní zdroj pro extrémní podmínky v Black Rock Dessert v americkém státě Nevada. Na projektu se firma podílí ve spolupráci s místní univerzitou University of Nevada. 

Společnost HE3DA se stala jediným oficiálním českým zástupcem v Evropské bateriové aliance. 

Společnost HE3DA, která staví největší továrnu na výrobu revolučních lithiových baterií na Karvinsku, se letos stala členem Evropské bateriové aliance (EBA). Cílem EBA je vytvořit ideální podmínky pro vznik výrobních závodů baterií v Evropě a stát se konkurenceschopným kontinentem v produkci baterií vůči Asii a Severní Americe.

Tesla pod tlakem: Propouštění zaměstnanců

 a zdražování baterií

Datum: 21. 01. 2019 

Americký výrobce elektromobilů a bateriových systémů Tesla v poslední době čelí ostré konkurenci. Pod rostoucím konkurenčním tlakem Tesla loni ztratila post lídra výstavby rezidenčních fotovoltaických systémů v USA, musela zdražit stacionární bateriové systémy. V minulém týdnu se Tesla rozhodla zrušit několik tisícovek pracovních míst.