Novinky.


Prus (HE3DA): Certifikace našich baterii byla dokončena v institutu TÜV Rheinand. Výrobu hodláme spustit do Vánoc

Datum: 01. 07. 2019 Čtěte více: https://www.solarninovinky.cz  Zprávy Akumulace energie

Společnost HE3DA tento týden potvrdila, že získala certifikaci svých lithiových baterií od renomovaného institutu TÜV Rheinland v Německu. 

Česká baterie se prosazuje v USA 

Unikátní české baterie HE3DA úspěšně prošly certifikací Českého vysokého učení technického (ČVUT). Akreditovaná měření ověřila deklarované kapacity, cyklickou stabilitu a prokázala shodu s neakreditovanými testy výrobce. Sériová výroba bude na konci letošního roku zahájena v největší evropské továrně na lithiové baterie a moduly záložních zdrojů Magna Energy Storage (MES) v Horní Suché u Havířova. "Baterie HE3DA prošly úspěšně opravdu průlomovým testem na ČVUT, zároveň jsou naše baterky na testování v německém TÜV a připravuje se atestace pro Spojené státy americké. To by nám mělo otevřít možnosti výroby v podstatě po celém světě," řekl hlavní akcionář projektu MES Radomír Prus.

Zároveň společnost HE3DA vytvořila strategickou alianci s univerzitou v Nevadě pro zabezpečení projektu, který podporovala i americká kosmická agentura NASA, v extrémních podmínkách nevadské pouště, v prostoru známém jako Camp David. Baterie ze zkušební linky v pražských Letňanech jsou úložištěm energie z obnovitelných zdrojů na základně, která se zabývá zkoumáním bakterií žijících v nevadských vroucích pramenech. "Bateriové úložiště je napájeno solární energií, geotermální energií, větrem nebo 20 kWh generátorem, pokud by úložiště nebylo dobíjeno z obnovitelných zdrojů. Ukazuje se, že baterie HE3DA může být dlouhodobě pod napětím, což je kritický parametr pro použití jako záložního zdroje v pohotovostním režimu, například v datacentrech, bankách nebo nemocnicích. Jsou tam extrémní podmínky od minus 15 stupňů po plus 50 stupňů Celsia," uvedl autor patentu HE3DA Jan Procházka.

Pokud baterie HE3DA potvrdí po zahájení výroby parametry, které její autoři uvádějí, mohla by se firma stát českým jednorožcem, tedy začínající společností s hodnotou vyšší než 1 miliarda dolarů. Unikátní technologie je založena na využití nanometeriálu, i díky tomu mají být české baterie bezpečnější bez rizika výbuchů a vzplanutí.

čti zde......

Jak se stát partnerem, vyplňte formulář, 

my se Vám ozveme.

Zahájení výroby baterií již letos koncem roku 2019

Stavba první české gigatovárny Magma Energy Storage (MES) v Horní Suché na baterie od HE3DA úspěšné pokračuje. Včera jsme měli možnost si jako jediní (od příštího týdne bude celá továrna uzavřena pro veřejnost) prohlédnout celou výrobní halu a diskutovat další plány rozvoje s vedením HE3DA. 

22.5.2019    více zde.......

Společnost HE3DA dokončila výstavbu obří haly nedaleko Havířova, kde se má již letos na podzim zahájit výroba bateriových systémů pro skladování energie. Oznámil to minulý týden investor a akcionář HE3DA Radomír Prus ve svém rozhovoru pro deník E15.

více zde....... 

Baterie HE3DA se poprvé instalovaly v extrémních podmínkách pouště v Nevadě

Společnost HE3DA oznámila, že její baterie byly v listopadu instalovány a slouží jako záložní zdroj pro extrémní podmínky v Black Rock Dessert v americkém státě Nevada. Na projektu se firma podílí ve spolupráci s místní univerzitou University of Nevada. 

https://www.novinky.cz

Evropská unie (EU) chce podpořit výzkum baterií pro elektromobily. Za tímto účelem chce nabídnout miliardy eur ve spolufinancování pro firmy na projekty velkokapacitních továren na jejich výrobu. V pondělí o tom napsal list Financial Times. 


Společnost HE3DA se stala jediným oficiálním českým zástupcem v Evropské bateriové aliance. 

Společnost HE3DA, která staví největší továrnu na výrobu revolučních lithiových baterií na Karvinsku, se letos stala členem Evropské bateriové aliance (EBA). Cílem EBA je vytvořit ideální podmínky pro vznik výrobních závodů baterií v Evropě a stát se konkurenceschopným kontinentem v produkci baterií vůči Asii a Severní Americe.