Fotovoltaika s garantovanou dotací od NZÚ

Pořízením vlastní fotovoltaické elektrárny se stanete energeticky nezávislými. 

Zvažte pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny a staňte se energeticky nezávislými. Díky vlastnímu solárnímu systému můžete ušetřit až 60 - 80 % výdajů za elektrickou energii. Vyrobenou elektřinu lze  využít v domácnosti,  k ohřevu vody nebo uložit enetgii  do akumulátorů a k nabíjení elektromobilu. Návratnost investice se pohybuje mezi 5 až 8 lety, nicméně s dotačním programem Nová zelená úsporám se Vám vrátí ještě dříve. Chcete solární panely na Vaší střeše snadno a rychle? Poptejte u nás fotovoltaickou elektrárnu na klíč. Na všechny Vaše dotazy ohledně výběru, žádosti o dotace i následné montáže Vám rádi odpovíme. 

 Fotovoltaická elektrárna

Jednou z nevýhod domácích solárních elektráren je časový rozdíl mezi výrobou elektřiny a její spotřebou. Hybridní fotovoltaická elektrárna je typem solárního systému doplněného o baterie, které akumulují vyrobenou elektřinu, která je následně používána například k ohřevu teplé vody. Investice do hybridní fotovoltaické elektrárny proto patří ke spolehlivému a dlouhodobému řešení zejména co se týče úspory energií a s tím spojené návratnosti celé investice. U nás vám poradíme s veškerou dokumentací, výběrem, umístěním i montáží hybridního fotovoltaického systému.

 • Přirozené konvekční chlazení; 
 • V provedení IP 65 pro venkovní instalaci; 
 • Snadná možnost rozšíření o další FV střídače; 
 • Kompaktní systém "vše v jednom"

  ALL IN ONE 

 • Inteligentní správa bateriového úložiště. Snadné přepínání (UPS), kontinuální napájení během výpadku proudu u distributora; 
 • Jednoduchost použití a obsluhy; "Plug & Play" instalace;
 •  Lokální a vzdálený monitoring;
 •  Navrženo a projektováno v Austrálii; 
 • Atraktivní vzhled

Reference z instalací


Pořízení elektromobilu má příznivý dopad nejen na životní prostředí nás všech, ale také na Vaši peněženku. I přesto je v současné době v České republice nedostatek nabíjecích stanic pro elektromobily. Naše společnost se věnuje využívání alternativních zdrojů energie mnoho let a má za sebou desítky úspěšně zrealizovaných projektů. U nás vám navrhneme a sestavíme kvalitní nabíjecí stanici pro elektromobily přesně podle Vašich požadavků pro jakékoliv umístění a typ nabíjení. Pro více informací nás kontaktujte, budeme se Vám rádi věnovat.

Dotace na fotovoltaiku

Jakou dotaci a na co ji můžete získat ?

Výše dotací závisí na vybraných opatřeních v RD a při instalaci v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji je zvýhodněna zvýšením dotačních částek o 10 %. 


Uvažujete o pořízení bateriového úložiště elektrické energie? Vyberte si ze široké nabídky našich produktů. S rostoucími cenami jsou bateriová úložiště ideálním řešením pro akumulaci energie do baterií pro všechny ty, kdo chtějí snížit závislost na dodavatelích elektrické energie. Naše bateriová úložiště slouží k uchování přebytečné energie, například z fotovoltaických elektráren, a k následné distribuci po dobu výpadku nebo při zvýšené poptávce po energii. Vyberte si ze široké nabídky našich produktů. Na všechny Vaše dotazy ohledně výběru, umístění a instalace vhodného úložiště Vám rád odpoví náš tým odborníků.


Montáž fotovoltaických panelů

Hlavními výhodami investice do fotovoltaických elektráren je dlouhá životnost elektráren, návratnost investice a energetická nezávislost majitele takové elektrárny. Jestliže poptáváte dodávku a montáž fotovoltaických panelů, rádi Vám pomůžeme s vyřízením veškeré administrativy, počínaje licencí, návrhem a vypracováním projektové dokumentace a způsobem realizace. Máme mnohaleté zkušenosti v oblasti instalace solárních panelů na rodinných domech a průmyslových halách včetně revize a připojení na elektroinstalaci. Pro nezávislou konzultaci ohledně montáže fotovoltaických panelů nás kontaktujte prostřednictvím hotline nebo přes náš kontaktní formulář.

Solární systémy pro bytové domy

na střeše přivedou do Vašich bytů šetrným způsobem energii a zároveň uspoříte náklady na spotřebu elektřiny. Prostory k vytápění jsou v bytovém domě velké, logicky i úspory budou celkově vyšší, než v rodinném domě. Projektanti a technici Vám na míru spočítají optimální využití fotovoltaických systémů na Váš bytový dům. Námi zajištěný statik spočítá, zda střecha fotovoltaické panely unese. Zajistíme pro Vás i momentální trend, kombinaci vytápění elektrokotlem i čerpadlem. Solární systémy zařídíme na klíč, tedy zajistíme i audit smluvních podmínek na dodávku tepla i teplé vody pro daný bytový dům, který zjistí, za jakých podmínek je možné soustavu provozovat. Pomůžeme Vám také se získáním dotace pro montáž fotovoltaických systémů na bytové domy. Obraťte se na naši firmu, a po instalaci můžete uspořené peníze investovat do obnovy a provozu jednotlivých bytových jednotek.

Projektanti a technici Vám na míru spočítají optimální využití fotovoltaických systémů na Váš bytový dům. Námi zajištěný statik spočítá, zda střecha panely unese. Zajistíme pro Vás i momentální trend, kombinaci vytápění elektrokotlem i čerpadlem.

Projektanti a technici Vám na míru spočítají optimální využití fotovoltaických systémů na Váš bytový dům. Námi zajištěný statik spočítá, zda střecha panely unese. Zajistíme pro Vás i momentální trend, kombinaci vytápění elektrokotlem i čerpadlem.

Fotovoltaické systémy pro bytové domy na klíč

Fotovoltaické systémy zařídíme na klíč, tedy zajistíme i audit smluvních podmínek na dodávku tepla i teplé vody pro daný bytový dům, který zjistí, za jakých podmínek je možné soustavu provozovat. Pomůžeme Vám také se získáním dotace pro montáž fotovoltaických systémů na bytové domy. Obraťte se na naši firmu, a po instalaci můžete uspořené peníze investovat do obnovy a provozu jednotlivých bytových jednotek.

Při umístění solárních panelů na rovnou střechu, není potřeba odklízet z nich sníh, mají dostatečný sklon k tomu, aby sníh sjel při prvním osvitu sluncem.


Solární elektrárny jsou u části veřejnosti i politiků nepopulární. Čeští investoři přesto chystají nový solární boom. K dispozici budou mít minimálně 150 miliard z Modernizačního fondu. 

zdroj: SEZNAMZPRAVY.CZ


CARPORTY A STŘECHY

Další ve světě používanou solární novinkou jsou elektrárny budované na zastřešení velkých parkovišť u obchodních center nebo zaměstnaneckých parkovišť firem, takzvané carporty. I ty se už v Česku stavějí.

Největší carport o výkonu 820 kilowattů buduje ČEZ na svém parkovišti pro 322 vozů u Jaderné elektrárny v Dukovanech. Zařízení za 60 milionů korun využívá další fotovoltaickou technickou novinku - oboustranné panely, schopné vyrábět elektřinu nejen z přímého slunečního záření, ale i ze světla odráženého ze zaparkovaných aut. Oproti klasickým panelům by měl mít podle předpokladů takový solární park asi o 20 až 25 procent vyšší produkci elektřiny.

Čím dál víc firem, obvykle se zahraničními vlastníky, buduje také na svých průmyslových halách, skladech nebo obchodních centrech velké solární parky.

Největší střešní instalaci u nás si loni pořídila mladoboleslavská Škoda Auto. Fotovoltaika na firemních střechách a zastřešených parkovištích v Mladé Boleslavi má ročně dodat přes 450 megawatthodin zelené elektřiny, kterou automobilka používá pro vlastní okamžitou spotřebu. Přebytky ukládá do baterií.

více na : https://www.unitedpower.cz/carport/


STŘÍDAČ A BATERIE  WATTSONIC

Měnič nebo střídač - zařízení, které mění stejnosměrný proud ze solárních panelů (12V, 24V, 36V, 48V) a baterie na střídavý (230V), který je potřeba pro napájení spotřebičů v domě. Moderní hybridní střídače bývají často doplněny o inteligentní nabíječ baterií a složitou elektronikou umožňující komunikaci s baterií a dalšími komponenty FV systému.