Využití velkých parkovacích ploch

včetně dobíjecích stanic

Solární zastřešení parkovišť, dobíjecích a čerpacích stanic

V posledních letech se po celém světě začínají objevovat fotovoltaické instalace na plochách, které jsou jinak zcela nevyužité. Mezi takovéto instalace bezpochyby patří solární zastřešení parkovišť, dobíjecích a čerpacích stanic, které kromě získané energie poskytuje i stín a ochranu zaparkovaným vozidlům. 

Chcete více informací ?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


Dobíjecí stanice ve světě

Instalace klasického zastřešení je sama o sobě často luxusem, který si provozovatelé parkovišť (ať už města a obce či majitelé kancelářských budov, obchodních domů nebo nemocnic), nemohou dovolit. Instalace solárního zastřešení však přináší elegantní řešení, které dokáže vlastní výrobou elektrické energie vygenerovat prostředky na pokrytí pořizovacích nákladů, provoz parkoviště a je schopna svému provozovateli ušetřit náklady za el. energií (např. osvětlení parkoviště nebo dokonce přinášet zisk.

Na trhu jsou k dispozici různé modulové systémy, které jsou vhodné pro všechny externí otevřené parkovací plochy. Tyto systémy lze díky jejich variabilitě přizpůsobit různým požadavkům provozovatele (počet parkovacích míst ve vztahu k rozmístění apod.). Solární zastřešení parkovišť je dodáváno v různých designech, které mohou ovlivnit a dotvářet vzhled areálu či budov.

Při projekci a samotné instalaci lze již v současné době počítat s budoucí instalací dobíjecích stojanů pro hybridní automobily, elektromobily a elektroskútry.

Tyto dobíjecí stanice mohou být v budoucnu pro provozovatele parkovišť dalším zdrojem příjmů. Solární parkoviště může pracovat v ostrovním systému nebo je lze připojit do sítě. I když naše území nepatří k nejslunnějším místům na zemi a vhodnost instalací těchto zařízení je u nás určitým způsobem limitována najde se dostatečné množství měst a obcí kde najdou tyto solární parkovací systémy své uplatnění.

Carportt Inportal
CARPORT
FOTOVOLTAIKA

Dell má své solární parkoviště

Výrobce počítačů Dell nainstaloval na parkoviště u svého hlavního sídla v Round Rock v Texasu tzv. "solární stromy". Jde jednoduše o solární panely, které stíní pod nimi zaparkovaná auta. Celková produkce solární elektrárny je 130 000 kWh za rok.

Car port Inportal
Car port Inportal